Čo môže spôsobovať bolesť v strede hrudníka?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

mám už asi pol roka bolesti a tlak v strede hrudníka, medzi prsiami. Srdce mám v poriadku. Bola som u neurologičky, tá ma poslala na MR chrbtice, či moje problémy nemajú náhodou súvis práve s chrbticou. Bolesti nepociťujem stále, ale keď sa dostavia, mám návaly tepla, ale ruky a nohy mám úplne ľadové. Nohy mám pravidelne studené aj v tomto období.

Čo môže spôsobovať bolesť v strede hrudníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je kardiologický, neurologický a ortopedický nález v poriadku, tak bolesti na hrudníku môže spôsobiť panická porucha alebo tetánia.

V tomto prípade zvyknú tŕpnuť aj končatiny, podávajú sa anxiolytiká (Neurol, Frontin...) a magnézium.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková