Čo môže signalizovať bolesť v ľavej časti hrudníka?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

už dvakrát sa mi tento mesiac stalo, že aj hodinu vkuse ma bolí ľavá časť hrudníka. Konkrétne pod ľavým prsníkom. Bolesť je pulzujúca, akoby v rytme srdca a pichľavá. Na úzkostnú bolesť to nevyzerá, pretože som bola vždy v pokoji, nepanikárim, prišlo to nečakane. Nie je to bolesť, ktorú by som nevydržala, ale aj napriek tomu ma znepokojuje.

Aký problém by mohla naznačovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami je potrebné doplniť EKG vyšetrenie, teda by ste mali ísť k Vášmu lekárovi na vyšetrenie.

Je potrebné vylúčiť problém so srdcom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková