Čo môže byť príčinou opakovaných prechladnutí?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Čo môže byť príčinou opakovaných prechladnutí, najmä bolesť hrdla a nižšia teplota?

Tento mesiac už tretíkrát. Rýchlo to prejde a po pár týždňoch sa mi to vracia. Zle mi robia bublinky v nápojoch, na to si dávam veľký pozor.

Mám až takú nízku imunitu?

Aké vyšetrenie by ste mi odporúčali?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vás opakovane bolí hrdlo, odporučila by som urobiť ster z hrdla. Môžete mať v hrdle nejakú baktériu, ktorá by tam nemala byť.

Na druhej strane sa v tomto období častejšie vyskytujú takéto prechladnutia. Preto je vhodné podporiť imunitný systém užívaním vitamínu C, zinku, Imunoglukánu alebo Echinacei (je len na Vás, pre aký produkt sa rozhodnete).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková