Čo môže byť dôvodom pálivej bolesti predlaktia?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

posledné dni cítim pri natiahnutí ruky intenzívnu bolesť na vnútornej strane predlaktia. Je to ale veľmi špecifická bolesť. Prvé dni to bolo skôr mravčenie a pichanie, teraz pociťujem pálenie. Nepracujem manuálne, tak som to nemala ako preťažiť.

Čo môže byť dôvodom pálivej bolesti predlaktia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pálenie bude najskôr spôsobené dráždením nervu, ktorý prechádza touto oblasťou.
Problém môže byť v krčnej chrbtici alebo lakti, skúste si dať lieky od bolesti a k tomu Milgammu N.

Následne by bolo vhodné začať rehabilitáciu, a ak sa zdravotný stav nezlepší, tak konzultovať neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková