Čo mi zistili na magnetickej rezonancii hlavy?

Zodpovedané
12. mar 2023

Dobrý deň,

absolvoval som magnetickú rezonanciu hlavy s nasledovným výsledkom:

Sledované naznačené ložisko nešpecifickej gliózy F, vľavo subkortikálne, je bez podstatných zmien do veľkosti 2 mm, nové ložiskové zmeny v mozgu, supra, infratentoriálne nepribudli, bez reštrikcie difúzie. Stredové štruktúry mozgu nie sú presunuté, komory a SA priestory sú primeranej šírky. V pravej maxillárnej dutine ventrálne pribudol okrsok sliznice priemeru 8 mm, v ľavom mastoidálnom výbežku sú drobné stacionárne T2 hyperint. okrsky.

Čo mi zistili na tomto vyšetrení?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu ste mali kontrolné MR mozgu bez zmeny oproti poslednému MR.

V pravej čeľustnej dutine sa nachádza mierne zhrubnutá sliznica, neznamená to žiadne ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková