Čo mi spôsobuje pálenie tela?

Zodpovedané
29. aug 2021

Dobrý deň,

už pár týždňov pociťujem pálenie tela. Začalo to pálením na ľavej strane tváre (líce, brada) a prešlo to až na krk. Celý krk som mávala červený. Doktor mi povedal, že to je alergia a mám prísť na to, čo nemám jesť.

Pália ma aj ruky, stehna, brucho. Tŕpne mi aj spodná pera, páli ma hlava okolo ucha aj v uchu. Minulý rok som mala kliešťa v zátylku.

Môže to spolu súvisieť?

Môže na to vplývať aj moja práca v chlade?

Alebo to je z krčnej chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o problém s krčnou chrbticou, tak by Vás pálili najmä horné končatiny a nie celé telo.
U niektorých ľudí sa počas života objaví alergia na chlad, teda môže to mať súvis aj s Vašou prácou.

Pri podozrení na boreliózu je vhodné skontrolovať krvné testy, aby sa zistilo či ste prekonali, alebo neprekonali toto ochorenie. Pri podozrení na alergiu na chlad by ste mali byť vyšetrená u alergológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková