Čo mi spôsobilo hrčku na chodidle?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

už minimálne rok mám dosť veľkú hrčku na chodidle v strede pod prstami. Je bolestivá na dotyk a nepomohlo ani potieranie gélmi a ani masírovanie. S odstupom času sa zväčšuje. Ráno neviem poriadne na nohu ani pristupiť a občas ma bolí až päta.

Myslím, že to spôsobila obuv s klinovými podpätkami.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o cystu alebo ganglióm. Ak Vás to bolí a stále ju tam cítite, tak mali by ste ísť za chirurgom.

Takéto cysty sa v niektorých prípadoch dajú odstrániť tak, že sa z nich vytiahne pomocou ihly ich obsah.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková