Čo mi pomôže na zvýšenú žalúdočnú kyselinu?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám problémy zo zvýšenou žalúdočnou kyselinou (pálenie záhy) a mám to už dlhodobo. Kedysi mi doktorka dala Helicid, ktorý úžasne pomáhal. Neskôr som bohužiaľ musela začať brať antiku kvôli menštruačným bolestiam a prestalo to zaberať.

Na gastre som bola v 2015 a tam mi zistili zápal žalúdka, o ktorom som sa dozvedela neskôr. Neliečila som ho a potom prišlo toto. Mala som ísť zasa na gastro, ale to som bohužiaľ nedala. V roku 2015 som bola u detskej gastroendokrinonologičky, ale teraz som mala ísť k tej, čo je pre dospelých. Ale nebola som.

Čo mi pomôže?

Môžem mať z toho rakovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám nezaberá Helicid, tak na lekársky predpis sú dostupné iné preparáty, ktoré môže predpísať aj Váš praktický lekár.

Okrem toho by bolo vhodné vyšetriť stolicu na Helikobaktera. Zo zvýšenej kyseliny v žalúdku by Ste nemali mať rakovinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková