Čo mi pomôže, keď mi seklo v krku?

Zodpovedané
21. nov 2018

Dobrý deň,

prosím o pomoc pri riešení môjho problému.

Mám seknuté v krku, neviem poriadne otočiť hlavou doprava. Mám veľké bolesti, som malátna a mám závrate. Som matka 13 mesačnej dcéry, ktorú stále kojím.

Čo okrem suchého tepla a relatívneho pokoja mi pomôže? Musím ísť k lekárovi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
Okrem spomínaného suchého tepla a tvrdého lôžka sa odporúčajú aj rôzne náplasti, napr. (bylinkové, hrejivé). Medzi lieky, ktoré sa môžu užívať počas dojčenia patrí paracetamol (napr.Paralen) a ibuprofén (Brufen, Ibalgin, Ibuprofén), ktorý sa však nesmie užívať dlhodobo, a má sa užívať na lačno, aby sa predišlo podráždeniu žalúdku. Na liečbe by malo do dvoch až troch dní dôjsť k zmierneniu ťažkostí. Ak budú pretrvávať závraty je lepšie navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková