Čo mi pomôže, keď mám výrastok na krčných mandliach?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Momentálne mám problém s chronickým zápalom mandlí, takže sa mi robia čapy ale nemám príznaky angíny. Moje mandle sú dosť veľké a pred 2 dňami ma tam niečo bolelo pri prehĺtaní ako keby som mal pod ňou nejakú vyrážku. Bolo to nepríjemné. Nasadil som si antibiotiká, ale nepomáha.

Dnes som pozrel do hrdla a mám tam niečo ako výrastok. Je to dosť viditeľné. Som v zahraničí a navštíviť lekára na SK je to takmer nemožne v momentálnej situácii.

Čo by som mal skúsiť?

Musím navštíviť lekára, keďže je to nepríjemné a bolestivé?

Ďakujem

Dobrý deň,

s vašim problémom by ste mali navštíviť ORL lekára, aby zhodnotil Váš zdravotný stav a následne určil liečbu.

Zatiaľ môžete vyskúšať kloktať roztoky ako Tantum verde, Garganta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková