Čo mi pomôže, keď mám bolestivé hemeroidy?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

mám bolestivé hemoroidy a v poslednom čase veľmi riedku stolicu. Včera zo mňa vyriekol taký jasno červený hlien alebo krv. Keď idem na veľkú potrebu, tak je to veľmi bolestivé. Štípe má konečník a je pre mňa veľmi bolestivé aj utrieť sa.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

lokálne sa dajú kúpiť čapíky a masti. V lekárni Vám ponúknu produkty na to určené, alebo Vám môže Váš lekár predpísať čapíky, ktoré sú na predpis. Okrem čapíkov je vhodné užívať Detralex, robiť si sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry.

Najprv by však bolo vhodné, aby ste kvôli hemoroidom absolvovali chirurgické vyšetrenie, pri ktorom sa zhodnotí nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková