Čo mi odporúčate pri silnej anémii?

Zodpovedané
12. sep 2020

Dobrý deň,

bola mi zistená silná anémia. Hodnota hladiny železa 1,84. Doktorka mi nasadila na dva týždne Tardyferon.

Sono brušných orgánov mám v poriadku. Na gynekológii mi zistili malé myómy, ale primár povedal, že to nie je stav na operáciu v 41. rokoch.

Cítim búšenie srdca, dýchavičnosť, pulz okolo 100 a nízky tlak.

Aké vitamíny mi odporúčate?

Dajú sa myómy zničiť vitamínami?

Ak áno, tak akými?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka myómov, tak k tomu by sa mal vyjadriť gynekológ.

Vaše ťažkosti (vyšší pulz, zvýšená srdcová frekvencia) sa zmiernia, keď sa upraví krvný obraz a budete mať viac železa v tele. Dôležité je teraz užívať preparáty železa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková