Čo mi odporúčate, keď už rok mám uzlinu pod sánkou?

Zodpovedané
4. jún 2021

Dobrý deň,

už rok mám uzlinu pod sánkou, ktorú nevidno na dotyk. Je tvrdšia a nebolí ma. USG uzlín som mala robené 2x a vraj je pozápalová. Mne sa to však nezdá, lebo stále je tam a nezmizla.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je sono lymfatických uzlín v poriadku, tak niektorí ľudia majú zväčšené lymfatické uzliny aj dlhodobo.

Ide o tzv.reaktívne uzliny. Vhodné je ale skontrolovať krvný obraz. Ak by sa uzlina zväčšovala, tak by bolo dobré doplniť hematologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková