Čo je tetanický syndróm?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení a prosím o vysvetlenie výsledkov.

Aké sú moje výsledky?

Čo je tetanický syndróm?

Môžu ma bolieť nohy kvôli tomu syndrómu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tetanický syndróm, je časté ochorenie, ktoré sa najčastejšie objavuje u mladých. Ide o zvýšenú dráždivosť nervového systému. Pacienti sa v noci často budia na pocit nedostatku vzduchu a bolesti na hrudníku a tŕpnutie končatín.

V liečbe sa odporúča pri záchvate dýchať zhlboka do papierového sáčku. Následne je vhodné užívať Magnézium. Niektorí pacienti potrebujú pomoc psychiatra, ktorý im odporučí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková