Čo je príčinou náhlej zmeny váhy u človeka?

Zodpovedané
6. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rapídnej zmeny váhy. Moja priateľka má 22 rokov. Jeden mesiac je štíhlej postavy, druhý mesiac je úplne bacuľatá. Tretí mesiac je znova štíhla a potom zase bacuľatá. Takto sa jej to opakuje niekoľko mesiacov.

Čo je príčinou náhlej zmeny váhy u človeka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa nemení strava a pohybová aktivita, tak je vhodné vyšetriť hormóny štítnej žľazy.

Zaujímalo by ma, že aký je váhový prírastok za jeden mesiac. Ďalšou z príčin priberania môžu byť hormonálne zmeny, alebo užívanie hormonálnej antikoncepcie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková