Čo je príčinou mojich silných bolestí nohy?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

stáva sa mi, že ma prepadnú náhle bolesti nad kolenom zozadu, trvajú pár hodín. Sú to silné bolesti, na začiatku mi pár minút tŕpne aj chodidlo, to prejde a potom cítim len spomínanú bolesť nad kolenom. Tiahne sa to niekedy po celej stehennej zadnej časti, ale vyžaruje to od kolena. Nohu nemám opuchnutú ani červenú či teplú, možno len žily mám viac vystúpené. Bolesti sa opakujú asi raz týždenne. Mám nadváhu, ale nemyslím si, že by to bolo spojené s preťažením. Skôr sa to objavuje po sedení.

Čo je príčinou mojich silných bolestí nohy?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zákolennej jamke sa môže vytvoriť Bakerova cysta, ktorá môže spôsobiť bolesti alebo môže ísť o poškodenie nervu, ktorý tadiaľto prechádza.

Za účelom určenia diagnózy je potrebné konzultovať ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková