Čo je dôvodom tŕpnutia rúk, keď si dám pohár vína?

Zodpovedané
30. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tŕpnutia rúk pri pití vína. Už pri prvom hlte mi začne lámať ruky. Pociťujem to už asi 2 roky.

Čo môže byt dôvodom tŕpnutia až pocitu lámania rúk?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

alkohol všeobecne ničí vitamíny, ktoré následne chýbajú organizmu, čo sa prejaví ako tŕpnutie alebo mravčenie v končatinách. Toto je však prítomné u ľudí, ktorí konzumujú alkohol častejšie.

Tieto nervy môžu byť poškodené aj pri preťažení, teda pri nadmernom zaťažení končatín pri práci alebo pri problémoch s krčnou chrbticou.

Skúste si doplniť vitamíny skupiny B (napr. B-komplex, Revitanerv - obnovujú poškodené nervy).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková