Cítim mravčenie a kŕče v ruke. O aký problém ide?

Zodpovedané
10. júl 2020

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pociťujem mravčenie a kŕče v ruke. Keď som včera chcela položiť pohár na poličku, tak som dostala do pravej ruky, teda skoro do celého ramena kŕč.

Zľakla som sa. Trvalo to len pár sekúnd.

Môže to byť niečo vážne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie a mravčenie končatín môže byť najčastejšie spôsobené preťažením krčnej chrbtice, alebo ktorejkoľvek časti hornej končatiny.

Ďalej môže ísť o prejav nejakého neurologického ochorenia.

Ak by sa tŕpnutie končatín opakovalo, tak je potrebné neurologické vyšetrenie, kedy sa vyšetrí funkcia tzv. periférnyvch nervov, ktoré prechádzajú touto končatinou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková