Čím môže byť spôsobená slabá tvorba svalstva?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V minulosti som kvôli bolestiam kolien a chrbtice navštívila niekoľko ortopédov. RTG a aj iné vyšetrenia boli v poriadku. Záver lekárky bol, že mám málo svalov a teda kostru "nemá čo držať". A z toho vraj vyplývajú moje bolesti.

Cvičeniu - ľahkému posilňovaniu som sa však venovala už pár rokov predtým. Pokračovala som teda ďalej v cvičení, aj za pomoci trénera, no problémy pretrvávajú. Navyše nie sú svaly ani viditeľné. Stravu si sledujem tak isto.

Čím môže byť spôsobená slabá tvorba svalstva?

Bolo by dobré podstúpiť nejaké vyšetrenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali poškodené svaly alebo by boli chabé, tak by ste mali určite aj iné prejavy. Myslím si, že by ste mali ešte podstúpiť vyšetrenie u fyzioterapeuta, ktorý objektívne zhodnotí Vaše svalstvo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková