Chráni respirátor počas tehotenstva dostatočne proti Covidu-19?

Zodpovedané
9. jan 2022

Dobrý deň,

som na úplnom začiatku tehotenstva a som trikrát zaočkovaná proti Covidu. Pracujem v DSS s postihnutými ľuďmi. Sme jedna veľká skupina 30 ľudí (oni majú výnimku v nosené rúšok, respirátorov a testovani).

Veľmi sa bojím, že sa od nich nakazím. O jedno dieťa som prišla pred polrokom v 18. týždni.

Aké je riziko, že sa nakazím?

Bude moje tehotentvo ohrozené?

Môže Covid-19 spôsobiť potrat?

Som dostatočne chránená, keď nosím respirátor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Ste zaočkovaná a nosíte respirátor, tak riziko nakazenia sa je nízke.

A ak by aj došlo k nakazeniu sa, tak priebeh Covid-19 bude veľmi mierny a nespôsobí Vám to potrat.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková