Búši mi srdce nepravidelne kvôli tomu, že mám opuchnutú krčnú chrbticu?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

mám 27 rokov a všimla som si, že mi občas nepravidelne búši srdce. Mám opuchnutú ľavú stranu krčnej chrbtice medzi ramenom a krkom. Začnem cítiť tlak na zadnej strane krku a vtedy mi vynecháva úder.

Môže to byť z krčnej chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že Vami pociťovanú arytmiu Vám spôsobuje krčná chrbtica. Skôr môže ísť o Váš subjektívny pocit.

Je vhodné doplniť EKG vyšetrenie, aby sa zistilo, či máte alebo nemáte arytmiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková