Bolo by vidno na krvnom obraze, keby moje telo bojovalo s nejakou chorobou?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pociťujem stuhnutú šiju a bolesti hrudnej a krčnej chrbtice. Mám sťažené dýchanie, mierny kašeľ, ale chorá nie som. Lekárka mi robila výtery z nosa aj hrdla a boli negatívne. Pred týždňom som bola na kontrole na hematológii, tam som mala všetko v poriadku.

Pri čítaní výsledkov pre seba som zistila, že lymfocyty majú hodnotu 43,6.

Je to v poriadku?

Biele krvinky v norme.

Myslite, že keby moje telo bojovalo s nejakou chorobou, tak by sa to prejavilo aj na obyčajnom krvnom obraze?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ochorenia sa prejavia na krvnom obraze a niektoré nie.

Ak by boli lymfocyty nadmerne zvýšené, tak Váš hematológ by to určite riešil.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková