Bolí ma hrdlo kvôli bielemu povlaku?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

už druhý mesiac sa s prestávkami trápim s bolesťou hrdla pri prehĺtaní. Okrem toho aj kašlem. Užívala som antibiotiká, zistili mi z výterov Haemophilus parainfluenzae. Neskôr sa mi choroba vrátila aj s rovnakou diagnózou.

ORL lekár ďalšiu liečbu antibiotikami neodporučil. Kázal mi len kloktať, užívať Solmucol pastilky, aby som lepšie vykašľala zadné hlieny. Hrdlo ma bolí striedavo. Je to zväčša pri prehĺtaní večer a len na pravej strane. Ráno vykašliavam. Konvičku si robím pravidelne ráno a večer, kloktám, cmúľam hydropastilky. Užívam vitamín C, D, Betaglukán, dodržiavam aj imuno liečbu od lekára.

Vzadu napravo v hrdle som si všimla niečo biele.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v hrdle budú najskôr usadené hlieny, ktoré sú belavej farby. Ak máte stále bolesti hrdla, tak bolo by vhodné opäť odobrať ster z hrdla a následne pri pozitívnom výsledku zvážiť antibiotickú liečbu. Môžete ešte vyskúšať Erdomed.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková