Bolesť v podpazuší

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

už piaty deň mám bolesť pod pazuchou a začalo ma bolieť už aj na chrbte pod lopatkami. Už tretí týždeň kašlem a produkujem hlieny. Tri dni som mala aj zimnicu a zvýšenú teplotu. Pred troma týždňami som brala antibiotiká na chrípku.

Na začiatku bolesti som bola u lekárky a tá povedala, že to môže byť svalového charakteru. Odporučila Paralen a masť Diclobene. Dávam si náplaste Diclobene. Keď je bolesť neznesiteľná, tak si dávam tabletku Diclofenac. To má môj manžel na predpis. Viem, že by sa to nemalo, ale mám dve malé deti a musím fungovať.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v oblasti pazuchy sa nachádzajú lymfatické uzliny, ktoré môžu byť zdurené. To však vo Vašom prípade asi nebolo, keďže Vaša pani doktorka povedala, že najpravdepodobnejšie pôjde o bolesť svalového pôvodu.

Paralen je liek tlmiaci bolesť a je protizápalový, takisto ako aj Diclobene.
U niektorých pacientov zaberie rýchlejšie Diclobene. Dôležité je užívanie tohto druhu lieku aspoň 5-7 dní. Počas tohto obdobia by mali ustúpiť ťažkosti, ktoré sú muskuloskeletálneho pôvodu.

Okrem liekov treba zachovať aj pokojový režim a končatinu veľmi nenamáhať. Ak sa príznaky nezmiernia, mali by ste ísť na kontrolu k svojmu lekárovi.

V niektorých prípadoch sa robí ultrazvukové vyšetrenie podpazušia, aby sa predsa len zhodnotili uzliny, ktoré sa tu nachádzajú.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková