Bolesť v lýtku vyrážajúca do členka

Zodpovedané
3. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som na magnetickej rezonancii kolena a k ortopédovi idem až o dva týždne. Bolieva ma noha, a to hlavne vtedy, keď dlhšie chodím. A aj v noci sa zobúdzam na bolesť. Bolesť je pálivá v lýtku a vyráža do členka. Vtedy pociťujem strašnú slabosť v nohe.

Keď mám nohu v kolene ohnutú, vtedy mi je najlepšie. Prikladám výsledky z MR.

Čo ma čaká?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

popis je pre mňa ťažšie čitateľný kvôli kvalite. Najskôr chcem poznamenať, že nie som atestovaný ortopéd.

Z popisu je zrejmé, že v danom kolene je poškodený meniskus, ďalej je tam aj prítomné staršie poškodenie LCA. Ide o predný skrížený väz kolena. Jabĺčko na kolene je mierne posunuté a chrupavka na ňom je mierne zmenená.

Určenie terapeutického postupu patrí do rúk ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková