Bolela ma hlava a tŕpla mi ruka s jazykom. Čo mi mohlo byť?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

mám 27 rokov a dnes mi prišlo tak zle, ako nikdy predtým. Mala som bolesti hlavy na pravej strane. Hneď za tým mi postupne začala tŕpnuť ruka a potom jazyk. Celé to trvalo asi 20 minút, potom tŕpnutie prešlo.

O aký problém sa môže jednať?

Mám ísť k lekárovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali krvný tlak v poriadku, tak môže ísť o tetániu. Ide o zvýšenú dráždivosť nervového systému.

Prejavy sa zvyčajne objavia, keď je organizmus vyčerpaný. Pri tetánii sa odporúča užívať každý deň Magnézium.

Ak by sa problém opakoval častejšie, tak mali by ste navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková