Bola som na MRI. Čo mám s dolnou časťou chrbta?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

bola som na MRI.

Záver: Degeneratívne zmeny, ktoré sú hlavne na L4 / 5 a L5 / S1. L4/5 foraminálne a laterálne zúženie recesie je tu ponechané, ale bez výraznej neurálnej kompresie. V krčnej chrbtici je foraminické zúženie v C4 / 5 a C5 / 6, ktoré sú viac na pravej strane. Je tu tiež priehlbina a mierna deformácia šnúry viac pri C5/6, ale bez vážnejšieho stlačenia šnúry a nedochádza k zmene signálu šnúry. Na operovanej úrovni C6/7 je práve foraminálne zúženie, ktoré vzniká skôr zo zadného fazetového kĺbu, skôr komplexom osteofytov prednej platničky. V hrudnej chrbtici je viac klenutá platnička.

Ako to vyzerá v mojej dolnej časti chrbta?

Dosť silno ma bolí a tiež nemôžem veľa chodiť. Keď ležím, tak cítim silnú bolesť chrbta v dolnej časti nad zadkom.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa MR popisu sú na chrbtici v oblasti krížov prítomné degeneratívne zmeny, ale nedochádza k dráždeniu periférnych nervov. Teda nález na chrbtici v tejto oblasti nie závažný.

V tomto prípade je dôležitá rehabilitácia a pravidelné cvičenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková