Bola som na magnetickú rezonanciu mozgu. Môžte mi vysvetliť výsledky?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

bola som na MR mozgu.

Záver - Ojedinelé lézie demyelinizácie v bielej hmote bilat., v.s. ischemickeho charakteru na podklade angiopatie. Hypoplazia ľavého sinus transversus a sigmoideus.

Môžte mi vysvetliť výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

lézie v bielej hmote vznikli na podklade nedostatočného prekrvenia v uvedenej oblasti v mozgu.
Sinus transversus a sigmoideus sú tzv. žilové splavy, z ktorých odteká krv z mozgu. Vo Vašom prípade sú menej vyvinuté od narodenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková