Análny otvor som si čistila dezinfekciou na ruky. Mohlo mi to uškodiť?

Zodpovedané
22. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dnes som si čistila análny otvor dezinfekciou na ruky, ktorá po šúchaní pení. Dala som si trocha dezinfekcie na vatový tampón a čistila.

Čistila som len vonkajšok, dnu som s ním nešla. Čistila som však dosť silno.

Mohlo mi to vojsť dnu?

Mám sa obávať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že jedine mohlo dôjsť k podráždeniu kože v okolí konečníka, čo môže viesť k vzniku trhlín alebo ekzému. Nič závažné by sa Vám nemalo stať.

Nerozumiem však tomu, prečo používate dezinfekciu na ruky na análny otvor. Do budúcna Vám neodporúčam používať takéto produkty v okolí konečníka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková