Akým spôsobom sa dá zistiť, či ide o HPV infekciu?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V blízkosti análneho otvoru som si objavila bradavicu.

Akým spôsobom sa dá zistiť, či ide o HPV infekciu?

Dá sa u muža zistiť prítomnosť HPV vírusu, ak nemá žiadne vonkajšie viditeľné príznaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste si našli bradavicu v okolí análneho otvoru, tak mali by ste navštíviť Vášho gynekológa a dermatológa za účelom odobratia vzorky na HPV infekciu.

Čo sa týka HPV infekcii u mužov tak nemá veľký význam určovať prítomnosť HPV, pretože jeho opakovaná prítomnosť, teda dlhodobá infekcia vedie k zmenám v tkanivách u mužov. U mužov sa odoberajú vzorky z bradavíc.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková