Aký zdravotný problém znamenajú bolesti pod rebrami?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

posledné dni pociťujem bolesti pod pravým rebrom. Bolesti sú skôr na chrbtovej strane. Dnes som si ľahla na pravý bok a akonáhle som sa chytila miesta pod pravým rebrom, tak som pocítila prudkú bolesť ako keby som sa chytila nejakého podráždeného orgánu.

Je to normálna reakcia na mierne zatlačenie, alebo tam môže byť nejaký vážnejší problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď pacienti udávajú bolesti v oblasti rebier a táto bolesť je provokovaná dotykom, tak príčina bude najskôr ortopedická. Teda problém bude vo svalových štruktúrach. Môžete vyskúšať lieky proti bolesti.

Ak sa stav nezlepší, tak následne vyhľadať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková