Aký zdravotný problém môžu signalizovať tieto príznaky?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

keď si zatlačím z vonkajšej strany na mandľu v krku, tak ma začne bolieť celá sánka, krk aj ucho. Okrem toho ma páli podnebie aj jazyk. Opakuje sa to asi 3 - 4x do roka.

Aký zdravotný problém môžu signalizovať tieto príznaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o neuralgiu, teda bolesť Vám spôsobuje poškodenie periférneho nervu, ktorý inervuje túto oblasť.

Mali by ste užívať Milgammu aspoň 2 - 3 mesiace. Pri bolestiach lieky proti bolesti.

Ak budú pretrvávať stále ťažkosti, tak absolvovať neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková