Aký problém znamenajú zväčšené žily na krku?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, že z čoho môžem mať ako keby zväčšenú žilu. Na dotyk je tvrdá. Niekedy ma bolí, je ju vidno aj v pokoji, keď sedím. Keď sa mi zväčšovala, tak ma bolela. Potom prestala. Mám ju zväčšenú asi 1,5 roka.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na krku sa nachádzajú tzv. krčné - jugulárne žily, ktoré odvádzajú krv z mozgu naspäť do srdca.

Náplň týchto žíl je zvýšená pri ochoreniach srdca ako napr. chlopňové vady, tamponáda srdca, zlyhávanie srdca alebo pri trombóze v hornej dutej žile.

Na posúdenie toho či, je žila ozaj zväčšená je potrebné vyšetrenie u lekára. Pokiaľ nemáte problém so srdcom, tak si myslím, že nepôjde o zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková