Aký problém znamenajú upchaté dutiny a mierna bolesť uší?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

pred 2 dňami som sa zobudila s upchatým nosom a bolesťou hlavy. V priebehu dňa som dostala zimnicu, boleli ma svaly. Horúčku som mala od 38°C do 38,8°C v noci. Po podaní Paracetamolu 4x v priebehu dňa a noci horúčka klesla, no hlava bolela stále.

Nasledujúci deň už bola teplota len okolo 37,5°C a odvtedy už nestúpla. Som tretí deň už bez teploty, bez bolesti svalov a hlavy. Mám však upchaté dutiny a po bolievajú ma uši. Nie veľmi, ale raz jedno a raz druhé. Pri predklone cítim mierny tlak v dutinách.

Kúpila som si Sinupret a do uší si kvapkám Burow kvapky. Od včera mám na jazyku biely povlak, dosť mi zapácha z úst aj v hrdle mam červené škvrny (mandle už nemám). Hrdlo ma neboli. V ústach mám stále zlú pachuť.

Môžem mať zápal stredného ucha?

Musím navštíviť v tejto situácii lekárku?

Alebo to zvládnem aj doma sama?

Ako zistím, či nemám zápal stredného ucha alebo zápal dutín a budem potrebovať antibiotika?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade ak chcete v tomto období navštíviť Vášho lekára, tak najprv mu treba zavolať, povedať o Vašich ťažkostiach a na základe toho sa Váš lekár rozhodne či ho v tomto obdobi máte navštíviť.

Ak máte stále plný nos a dutiny, tak môže to spôsobiť aj bolesť uší. Dôležité je dodržiavať pravidelnú hygienu nosa a v užívaní Sinupretu pokračuje.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková