Aký problém znamená pálenie a pichanie v hlave?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už viac ako 16 dní mám pálenie a pichanie v hlave. Môj tlak je nízky, krvné testy mám všetky ok. Mám stuhnutý krk a bolesť krčnej chrbtice.

Na pohotovosti som skončila už 3x a 1x z toho na neurologickej pohotovosti. Lekár mi neurobil žiadne vyšetrenie okrem kladivka a ako reagujem. Vraj mám problém s chrbticou, alebo to môže spôsobovať aj tetánia.

Dostala som rôzne lieky: Aulin, Guarjana, Flector, Migralgin, Methamistad. Lieky mi nezaberajú. Bolesť netrvá celý deň, ale niekoľko hodín určite. Bolesť mám hlavne hore na temene na pravej strane, občas sa to strieda na ľavej strane. Občas pociťujem ako keby chlad na hlave.

Na neurológiu idem 20.01.2020, ale je to nekonečné čakanie nakoľko tieto bolesti už dlhšie pretrvávajú.

Môže to byť niečo vážne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak by išlo o nejaký vážny problém, tak si myslím, že by Vás neurológ z pohotovosti odoslal na rôzne vyšetrenia.

Môže ísť o bolesť hlavy, ktorá nemá jasnú príčinu alebo o dráždenie nervov pokožky hlavy a preto pociťujete pálenie.

Pálenie kože môže byť aj predzvesť herpesu zoster, avšak po niekoľkých dňoch sa objavia na pokožke drobné pľuzgiere.

Do neurologického vyšetrenia môžete vyskúšať užilvať Revitanerv - sú to vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú regenerovať nervy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková