Aký problém znamená krv v stolici?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V stolici som si našla krv a už 2 týždne mám hnačku. Nemôžem si ani sadnúť.

O aký problém ide a čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hemoroidy, ale na potvrdenie diagnózy je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára.

Pri hemoroidoch sa odporúčajú čapíky, masti (napr. Faktu) a Detralex. Podľa Vášho popisu sa nedá určiť presne diagnóza, dôležité je Vás vyšetriť, pretože krv v stolici môže byť aj z polypov, zápalových ochorení čriev alebo nádorov hrubého čreva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková