Aký problém znamená chvenie tela a trasenie rúk?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s mojim problémom. Mám 29 rokov a už dlhšiu dobu pociťujem trasenie rúk a chvenie tela. Začínam registrovať, že sa neviem na nič sústrediť a som trošku malátna.

Nič sa mi nechce a strácam chuť do života. Niekedy zabúdam a do toho všetkého mi strašne šumí a hučí v ľavom uchu. Keď si pritlačím rukou na ľavú stranu krku, tak mi to hučanie prestane. Hneď ako dám ruku preč, tak to hučanie zase pokračuje 24/7.

Niekedy sa cítim dobre, ale keď príde takýto stav, tak trvá aj 2 týždne. Bola som aj u lekárky, robila mi bežné vyšetrenia a mala som zvýšené CRP.

O aký problém môže ísť?

Na akého odborníka sa mám obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte základné krvné testy v poriadku a aj na základe vyšetrenia u Vášho lekára ste v poriadku, tak mali by ste navštíviť neurológa, môže ísť aj o reakciu organizmu na stres.

Kvôli šumeniu v uchu by ste mali byť vyšetrená na ORL. Zatiaľ môžete užívať Magnézium.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková