Aký problém znamená časté močenie?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 21 rokov a už niekoľko mesiacov mám sucho v ústach, neustály pocit naplneného močového mechúra, tlak v podbrušku, časté močenie i v noci (budím sa niekedy i 4-5 krát). Po vycikaní mám opäť pocit na cikanie, studené končatiny, občasný únik moču/alebo skôr výtok pri fyzickej aktivite.

Zápal močových ciest bol vylúčený u obvodnej lekárky na základe odberu moču. Ku gynekológovi som objednaná.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak bol vylúčený zápal močových ciest a aj gynekologické vyšetrenie bude negatívne, tak by bolo vhodné realizovať urologické vyšetrenie. Vtedy sa urobia špeciálne vyšetrenia zamerané na močový mechúr a jeho funkciu.

Môže ísť o hyperreaktívny močový mechúr.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková