Aký problém znamená bolesť na ľavej strane hrudníka?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

priateľ má už od októbra bolesť na ľavej strane hrudníka. Myslí si, že ho bolia pľúca. Bolesť cíti pri kašli a stále vykašliava hlien. Často má bolesti hrdla.

Podľa röntgenu nemá na pľúcach nič a obvodná mu predpísala antibiotiká. Tie nepomohli. Poslala ho ešte na vyšetrenie k alergologičke.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš priateľ stále kašle, tak podľa záveru alergológia by sa malo doplniť ešte pľúcne vyšetrenie.

Bolesti na hrudníku majú veľa príčin, ale ak je v popredí kašeľ, tak treba doplniť vyššie uvedené vyšetrenia.

Kašeľ môže byť aj jediným prejavom astmy, čiže astma môže byť jedna z príčin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková