Aký problém s pleťou má môj priateľ?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

môj priateľ má najmä v zimnom období problém s pleťou. Keď príde domov z práce a je napríklad v zime alebo vo vetre, očervenie mu tvár pod očami a na nose. Má aj drobné žilky na tvári, ale iba hore, tam kde to má aj červené. Zvykne mať aj teplú tvár a niekedy aj uši.

Čo by to, prosím, mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o reakciu kože na zmenu počasia - teda chlad. Uvedené symptómy môže spôsobiť aj rosacea. V lekárni sa dajú kúpiť rôzne krémy na toto ochorenie, predtým je však vhodné navštíviť dermatológa, ktorý sa vyjadrí k diagnóze.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková