Aký problém mám so srdcom?

Zodpovedané
22. apr 2021

Dobrý deň,

v roku 2019 sa mi začali objavovať problémy. Bol som na EKG srdca v Detve u môjho obvodného doktora ohľadom toho, že mi občas stisne srdce. Mal som pocit ako keby mi vyrazilo dych a pár sekúnd som lapal po dychu. Ale to sa mi stávalo občas. Niekedy silnejšie, niekedy slabšie. Dalo sa to vždy vydržať.

2. apríla 2021 večer sa mi stalo to isté, ale to už bolo veľmi silné. Bolí ma aj hrudník. Mal som pocit ako keby na záchvat, úplne mi to mozog chytalo rozklepal som sa celý.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžu spôsobovať rôzne ochorenia.

Môže ísť o panickú poruchu, úzkostnú poruchu, arytmiu, rôzne ochorenia srdca, preto by bolo vhodné, aby ste navštívili Vášho lekára za účelom ďalších vyšetrení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková