Aký problém mám s kožou na nohe?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

mám cez 50 rokov a od apríla mám kožný problém na nohe. Svrbí to, potom bolí a aj mokvá. V kľude to je suché, až šupinaté. Páli to ako popálenina. Napr. sa mi zrobil len taký drobný hrbolček ako hrášok a nebolo nič vidieť voľným okom. Len keď som po nohe prešla rukou, tak som to ucítila a svrbelo to. Nič ma nepokúsalo, no je to podobná bolesť.

Čím to natierať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte kŕčové žily, tak môže to mať s tým súvis.

Dôležité je premasťovať kožu masťami, napr.Lipobase. Ak sa urobí drobná ranka, tak je vhodné použiť Ialugen. Pri nelepšení je vhodné doplniť dermatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková