Aký prípravok mi pomôže na nadmerné potenie?

Zodpovedané
30. jún 2019

Dobrý deň,

mám problém s nadmerným potením, a to najmä na tvári. Stále mám kropaje na tvári a mokré vlasy.

Čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nadmerné potenie je spôsobené hyperfunkciou potných žliaz, najčastejšie v oblasti dlaní, chodidiel a podpazušia, menej často v oblasti tváre a vlasov.

Pri nadmernom potení hovoríme o dysfunkcii tzv. autonómneho nervového systému.

Liečba nadmerného potenia je lokálna a celková.

Z lokálnej liečby sa odporúčajú lokálne prípravky s alumíniovými soľami alebo aplikácia botulotoxínu do oblastí, ktoré sa nadmerne potia.

Z celkovej liečby sa používajú lieky alebo chirurgické zákroky, počas ktorých sa odstránia nervové zakončenia, ktoré sú zodpovedné za nadmerné potenie alebo sa dokonca odstraňujú potné žľazy. Týka sa to najmä oblasti podpazušia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková