Aký operačný zákrok mi pomôže na oči?

Zodpovedané
10. apr 2019

Dobrý deň,

pred rokom mi na očnom namerali 3,5 dioptriu. Občas nosím okuliare. Neznesiem ich, točí sa mi hlava. Bez nich vidím veľmi rozmazane. Mám problém písať a čítať.

Aký operačný zákrok mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri problémoch so zrakom sa pacienti odosielajú na laserovú operáciu.

V dnešnej dobe ide už zvyčajne o bezbolestnú operáciu, pri ktorej sa odstraňuje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a aj astigmatizmus.

Počas zákroku sa prostredníctvom laseru zmení hrúbka a zakrivenie rohovky. Laserové lúče najskôr pripravia rohovku na korekciu a následne vyrovnajú jej zakrivenie tak, aby oči znova jasne a ostro videli.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková