Aký je Váš názor na nález na mojich pľúcach?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

na preventivnom RTG hrudníka mi našli na pľúcach tento nález. Na pľúcne ma objednali až o dva mesiace. Chcú ma poslať na CT, ale chcem sa mu vyhnúť.

Bolo by riskantné dohodnúť sa teraz s obvodným, že počkáme a o dva - tri mesiace spravíme kontrolný RTG, že či to rastie?

Aký je Váš názor na nález na mojich pľúcach?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemá význam robiť druhú snímku, pretože aj tak podľa nej nebudeme vedieť charakter ložiska, teda je potrebné toto ložisko dovyšetrovať a doplniť CT vyšetrenie.

Avšak rozhodnutie je na Vás, či pôjdete na vyšetrenie alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková