Aký je Váš názor na moje výsledky z EKG?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

lekár ma poslal na EKG. Natočila mi ho sestrička, lekárka sa na mňa ani nepozrela. V správe sa píše, že EKG je abnormal.

Je v poriadku, keď mi sestrička podala výsledky len na chodbu?

Aký je Váš názor na moje výsledky z EKG?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý de,

ak Vás Váš praktický lekár odoslal na interné za účelom realizovania EKG záznamu, tak štandardne zdravotná sestra natočí EKG záznam a lekár ho popíše.

Bol by to rozdiel, keby vaša lekárka žiadala interné vyšetrenie, ide o dva odlišné úkony pre poisťovňu. Dnešné EKG prístroje štandardne ponúkajú aj hodnotenie EKG krivky, ako náhle je na zázname niečo len trošku iné ako je norma, tak v závere sa napíše abnormálna krivka, pričom môže ísť o fyziologický nález, preto je vždy smerodajný popis od lekára a nie od toho, čo napíše prístroj.

Vo Vašom EKG zázname je popísaný ľavý predný hemiblok. Štandarne sa pri tomto náleze dopĺňa echokardiografické vyšetrenie srdca, aby sa zistila veľkosť a funkcia jednotlivých oddielov srdca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková