Aký je Váš názor na liečbu ureaplazmy?

Zodpovedané
23. aug 2020

Dobrý deň,

s partnerom sme spolu 17 rokov, čiže je predpoklad, že som ureaplazmu mala už aj v 1 tehotenstve. Mám pozitívnu ureaplazmu parvum.

ATB som nikdy ešte nebrala a to mám 36 rokov. Mám veľmi dobrú imunitu a nespôsobuje mi to žiadne problémy. V Čechách to už vraj ani neliečia v takýchto prípadoch. Nerada by dom do seba pchala ATB 20 dní, keďže vo veľa zdrojov sa uvádza, že to môže mať až 80% žien. Len nie každá si platí rozšírenú cytológiu.

S kamarátkami som sa o tom bavila a zaujímavé je že každá ktorá si dala robiť tieto testy mala ureu pozitívnu a každá sa liečila inak. Resp. neliečila vôbec.

Každý lekár k tomu pristupuje individuálne. Veľmi ma zaráža, že keď je to také "nebezpečné" aj v tehotenstve, že sa tieto testy nerobia automaticky. Chceme druhé dieťa a som teraz zmätená ako postupovať keďže asi som ju mala aj v 1 tehotenstve a všetko bolo v poriadku.

Ako zareaguje telo na ATB?

Manžel ich ani nemôže brať kvôli inej liečbe a žalúdočnými problémami.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak manžel nemôže brať antibiotiká na ureaplazmy, tak potom nemá veľmi veľký význam, aby ste ich brali aj Vy, pretože je predpoklad, že ich dostanete naspäť od partnera.

Myslím si, že aspoň raz je potrebné preliečiť ureaplazmy antibiotikami, pretože spôsobujú skryté infekcie u žien, ktoré môžu viesť k neplodnosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková