Aký je nález vo výsledkoch mojej magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

prevzala som si výsledok z magnetickej rezonancie a nerozumiem odborným výrazom, ktoré sú tam uvedené.

Čo znamená "bez traumatických zmien v T1 a T2 v. o"?

Aký je celkový nález?

Ďakujem

Dobrý deň,

T1 a T2 váženie sú radiologické pojmy, aby bolo možné jednotlivé tkanivá rozlíšiť, musia sa odlišovať rozdielnou signálovou intenzitou - vyjadruje sa to pomocou T1 a T2.

V oblasti L4 a L5 je prítomný hemangióm. Ide o útvar, ktorý je vytvorený z drobných cievok, takýto nález sa zvykne sledovať.

Ďalej sú na chrbtici prítomné degeneratívne zmeny, ktoré súvisia s vekom. Medzistavcové platničky v lumbálnej oblasti sú menšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková