Aký je môj výsledok z MRI scanu?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

bola som na MRI scan.

Rádiologická správa MRI Spine Cervical.
Nálezy:

  • Intenzita signálu vertebrálnej drene. Nezistili sa žiadne infiltrácie difúznej drene/podozrivé ložiskové lézie.
  • Zachovávajú sa stavce. Nezaznamenali sa žiadne zlomeniny. Zarovnanie stavcov je zachované. Nebola zaznamenaná žiadna lýza alebo listéza.
  • Vizualizované zadné fosílie sú v rámci normálnych limitov.
  • Kraniocervikálne spojenie je v rámci normálnych limitov.
  • C6-C7: Široký zmiešaný komplex osteofytov disku excentrický smerom doprava, ktorý spôsobuje strednú stenózu miechového kanála a závažnú pravú výstupnú stenózu nervového koreňa.
  • Miecha krčka maternice je v rámci normálnych limitov. Nezaznamenali sa žiadne znaky myelopatie.

Dojem: Kompresívna diskopatia na úrovniach C4-C5, C5-C6 a C6-C7 (najvýznamnejšie), ako je opísané v texte.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu máte poškodené medzistavcové platničky, ktoré spôsobujú útlak okolitých nervov.

Takýto nález by mal vidieť neurochirurg, ktorý rozhodne o operačnom zákroku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková