Aký je môj výsledok z magnetickej rezonancie mozgu?

Zodpovedané
27. feb 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení mozgu.

Záver zo správy:
Veku neprimeraná atrofia supra / infratentoriálne, leukoencephalopaticke zmeny neprítomné. Likvorintenzná cysta v epifýze v strednej rovine. Hypoplázia pravej AV, kompenzačne širšia a vinutá ľavá AV, zdvojená ACComP vľavo.

O aký problém ide?

Čo ma čaká?

Ďakujem

Dobrý deň,

atrofia mozgu znamená úbytok mozgového tkaniva. Vo Vašom prípade je veku neprimeraná, teda vyskytuje sa vo vyššej miere ako u bežnej populácie.

Môže ísť o prejav nejakého neurologického ochorenia, treba teraz pátrať o ale ochorenie ide, dôležité je vedieť aj Vaše ťažkosti.

Ďalej máte v mozgu malú cystu, to by nemal byť závažný problém. K ďalšiemu postupu by sa mal vyjadriť neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková